Evde Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saçlar kadınların en çok üzerinde durduğu detay denilebilir. Hem bakımlı hem de sağlıklı görünen saçlar güzelliğin ilk anahtardır. Bundan dolayı birçok kadın, doğal yöntemlerle evde saç rengini açmak ister. Bir kısmı mutfakta olabilen, bir kısmı da eczane ya da aktardan elde edilebilecek malzemelerle saç rengi evde doğal olarak açılabilir.

Saçlar kadınların en çok üzerinde durduğu detay denilebilir. Hem bakımlı hem de sağlıklı görünen saçlar güzelliğin ilk anahtardır. Bundan dolayı birçok kadın, doğal yöntemlerle evde saç rengini açmak ister.  Bir kısmı mutfakta olabilen, bir kısmı da eczane ya da aktardan elde edilebilecek malzemelerle saç rengi evde doğal olarak açılabilir.

 

Sirkeyle Saç Renginin Açılması

1 tatlı kaşığı tarçın ya da ezilmiş kakule, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı sirke karıştırılır, saçlara uygulanır. Uygulama öncesi saçlar hafif ıslatılıp nemlendirilir. Karışımın tüm saça yayılması için tarakla taranır. Başa bone takılarak bir gece bekletilip ertesi gün şampuanlanır ve durulanır.

 

Elma Sirkesiyle Saç Rengini Açma

Çok eski bir güzellik yöntemi olan elma sirkesiyle saçlara bakım yapmak, saç rengini açmak için de kullanılır. Bilhassa organik elma sirkesiyle saçlarda harikalar yaratılabilir. Yarım çay bardağı organik elma sirkesi, 2,5-3 litre kadar suyla karıştırılır. Bu işlem her duş sonrasında da yapılabilir. Saçlar şampuandan arındırıldıktan sonra bu suyla masaj yapılıp yeniden yıkanır. Saçlar hem yumuşak ve parlak olacak, hem de her uygulama sonrasında gözle görülür bir renk açılması olacaktır.

 

Karbonatla Saç Açma

Bir kapta 1 tatlı kaşığı karbonatla su karıştırılıp saça uygulanır. Haftada bir kez veya 10 günde bir kullanıldığında karbonat iyi bir saç açıcıdır. Saç rengi açılırken, aynı zamanda toksin ve zararlı kimyasallardan da arındırılacaktır.

 

Limon Suyuyla Saç Rengi Açma

Limonla saç renginin açılması, aynı zamanda saçları doğal bir parlaklığa da kavuşturabilir. Uygulama esnasında, limon asit içerdiğinden saç derisine temas etmemesine özen gösterilmelidir. Bir bardak limon suyuna üç bardak su eklenip karıştırılır, saçlara sürülür veya sprey kutusunun içine konulup saçlara sıkılabilir. Sonrasında yarım saat kadar güneşte durulur. Ardından iki saat kadar güneşsiz ortamda beklenip saç yıkanır.

 

Soğan Kabuğuyla Saç Rengi Açma

Orta boy bir soğan dörde bölünüp, bir cezvede biraz suyla iyice kaynatılır. Rengi sarı-turuncu bir renk alınca cezve ocaktan alınıp soğumaya bırakılır. Bu kür uygulanırken saçların nemlenmesi de isteniyorsa, 5-10 damla gliserin damlatılabilir. Soğan kabuğu kürü saçlara direkt uygulanır, tüm saça uygulandığından emin olup, bu kürün saçlarda kurumasına izin verilir. Saçlar kuruduktan sonra hiçbir şekilde soğan kokusu kalmayacaktır. Farklı günlerde üçer kez denenirse istenen sonuca ulaşılabilir.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*