Evde Dudak Büyütme Yolları

Dolgun dudak her kadının çok istediği ve özendiği bir durumdur. Makyajla bir kaç küçük hilelerle dudak kalemi dudağınızı dolgunlaştırabilir. Kozmetik ürünlerinden dudak dolgunlaştırıcı rujlarla geçici olarak dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Kimyasal yöntemlerden uzak durmak istiyorsanız ya da estetik müdahalede bulunmadan da evde de doğal yöntemlerde dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Bu yöntemler hem sağlık açısından zararı olmazken dudaklarınızın doğal görünümde olmasını sağlar.

Dolgun dudak her kadının çok istediği ve özendiği bir durumdur. Makyajla bir kaç küçük hilelerle dudak kalemi dudağınızı dolgunlaştırabilir. Kozmetik ürünlerinden dudak dolgunlaştırıcı rujlarla geçici olarak dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Kimyasal yöntemlerden uzak durmak istiyorsanız ya da estetik müdahalede bulunmadan da evde de doğal yöntemlerde dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Bu yöntemler hem sağlık açısından zararı olmazken dudaklarınızın doğal görünümde olmasını sağlar. Doğal yöntemlerden olan nane yağı ile dudaklarınızı dolgunlaştırabilir ve dudaklarınızın bakımını yapmış olursunuz. Nane yağını dudaklarınıza parmak uçlarınızla masaj yaparak dolgunlaştırabilirsiniz. Bu işlemden daha sonra dudaklarınızda yanma hissi olur buda dudaklarınızın kan dolaşımını hızlandırdığı içindir.

Dudaklarınızı dolgunlaştırmanızda balın mucizevîsi etkisini de kullanabilirsiniz. Balı dudaklarınıza sürmek için diş fırçasına biraz bal koyup dudaklarınızı fırçalar gibi masaj yapın. Bu yöntem dudaklarınızı dolgunlaştırırken hem de dudaklarınızı ölü derilerden temizler.

 

Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak istediğinizde her yerde yapabileceğiniz egzersizlerle dudaklarınıza istediğiniz doğal dolgunlukta şekli verebilirsiniz. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için yapabileceğiniz basit yöntemlerden biride gülücük ve öpücüktür. Bu egzersiz hareketlerini dudağınızın üzerine iki parmağınızı koyup üfleyerek öpücük atın ya da gülümseyin. Bu egzersizler dudak kasların güçlenmesini sağlar ve dudakların dolgunlaşmasını sağlayacaktır. Bu egzersizleri günde 10 kez tekrarlarsanız zamanla dudaklarınızın dolgunlaştığını göreceksinizdir.

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için bir diğer yöntem ise dudaklarınızı kapalı iken gülümsemek ve bu egzersizi 10 saniye bekletmektir. Daha hızlı sonuç almak istiyorsanız bu işlemi daha çok yapabilirsiniz.

Dudaklarınızı dolgun göstermek için yapabileceğiniz egzersizlerden biri de O harfi söyleyecek şekilde dudağınıza şekil verin. Bu egzersizi 20 saniye beklettikten sonra bu egzersizi gün içinde tekrarlayın.

 

Dudaklarını Dolgunlaştırmada Dudağın Nemlendirmenin Önemi

Dudaklarınızı doğal bir görünümde dolgunlaştırmak istiyorsanız dudağınızı günlük nemlendirin. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için yaptığınız egzersizle daha sonra dudaklarınızı nemlendirmek daha etkili olur. Dudaklarınızı nemlendirmek için kozmetik ürünlerden yaralanabilir ya da evde doğal yöntemlerle nemlendirebilirsiniz. Avokado, yoğurt ve bal ile dudaklarınızı nem ihtiyacını karşılamış olursunuz. Dudaklarınızı nemlendirirken masaj yapmanızda dudaklarınızın kenarlarında kan dolaşımını hızlandırır ve dudaklarınızı doğal bir yöntemle dolgunlaştırmış olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*