En Çok Yapılan Estetik Türleri

En Çok Yapılan Estetik Türleri

Dünya üzerinde olduğu kadar ülkemizde yaşayan kadınlar ve erkekler tarafından artan estetik görünme kaygısına bağlı olarak çeşitli amaçlar ile başvurulan pek çok estetik operasyon bulunmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde gerek estetik kaygı gerek ise sağlık açısından başvurulan estetik müdahaleler için ameliyatsız ya da ameliyatlı olarak gerçekleştirilen pek çok operasyon çeşidi mevcuttur. Örneğin ülkemizde en çok başvurulan yağ aldırma operasyonu olan liposuction işlemi dünyada ikinci sırada yer almaktadır. Liposuction işleminin yan sıra yüz gerdirme, meme büyütme, burun estetiği, meme dikleştirme, dolgu, karın germe ameliyatı ve botoks gibi uygulamalar ise en sık başvurulan estetik türleridir. Estetik operasyonlarda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise doğru seçimler yapabilmektir.

 

Karın Germe Estetiği

Kadınlar arasında son derece yaygın olan karın germe estetiği sayesinde mevcut karın görüntüsünden memnun olmayan kadınlar, arzuladıkları görünüme kavuşabilmektedir. Kilo alıp verme ya da hamilelik sonrası gelişen sarkmalar sebebi ile karın görüntüsünde meydana gelen bozukluklar için karın germe estetiği tercih edilmektedir. Karın germe estetiği ile karında mevcut olan şekil bozukluklarının toparlanması amaçlanmakta ve hızlı kilo alıp verilen durumlar için son derece etkili bir uygulamadır.

 

Burun Estetiği

Burun estetiği, kişinin sağlık problemleri açısından yapılabildiği gibi burnunun mevcut görüntüsünden memnun olmayan kişiler için de yapılmaktadır. Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin ise uzman kişilerden yardım alması, operasyon sonrasında fiziksel ve ruhsal açıdan sorun yaşamaması adına oldukça önemlidir. İyileşme süreci uzun olan burun estetiği operasyonu, genel anestezi altında ve ortalama bir buçuk saat kadar süren ameliyat ile gerçekleştirilmektedir.

 

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Ameliyatsız yani cerrahi olmayan estetik uygulamaları arasında en çok tercih edilenler ise dolgu enjeksiyonları, hafif peeling, mezoterapi, yüz gençleştirme, selülit tedavisi, bölgesel zayıflama, botoks, ve lazer tedavileridir. Kozmetik tedaviler olarak nitelendirilen bu uygulamalar, cerrahi olmayan uygulamalardır. Tüm bu kozmetik tedavilerden olumlu sonuçlar alınabilmesi için mutlaka bir uzman kontrolünde ve uygun koşullar altında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Meme Büyütme Estetiği

Kadınlar arasında en sık başvurulan estetik operasyonlardan biri de meme büyütme estetiğidir. Meme görüntüsünden memnun olmayan ve daha düzgün, daha dolgun ve daha dik meme görüntüsüne sahip olmak isteyen kadınlar, sıklıkla meme estetiğine başvurmaktadır. Uygun koşullar altında ve uzman bir cerrah tarafından gerçekleştirilen meme estetiği, son derece olumlu sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*